Interaktivní tabule je vlastně malý prográmek, který vám vytváří šikovnou pracovní plochu. Tato plocha je velmi podobná klasické školní tabuli. Můžete na ní psát, malovat a připínat obrázky. Oproti klasické tabuli však umí z probírané látky vytvářet automaticky různé typy her.
Jak používat interaktivní tabuli v praxi?
1. Otevřete si komunikační portál, na který jste zvyklí. Může to být Skype od společnosti Microsoft nebo třeba Hangouts od konkurenčního Google.
2. Povolte si sdílení pracovní plochy s tím, komu voláte.
3. Otevřete si aplikaci interaktivní tabule a vše, co na ní budete psát a vytvářet uvidí i váš partner v reálném čase.
4. Pokud máte aplikaci oba, můžete mu na závěr poslat soubor, který jste vytvořil a on si ho snadno otevře ve své aplikaci a může s ním dále pracovat.
Co vše lze na interaktivní tabuli zobrazit?
ü Psát a malovat na plochu s využitím řady efektů, předdefinovaných tvarů a stylů.
ü Obsáhlou knihovnu s multimediálním obsahem. Zde můžete najít řadu obrázků v Galerii kategorizovaných podle témat. Třeba v záložce Dějepis najdete časové osy, historické styly, vynálezy nebo v záložce Zeměpis se nacházejí různé mapy. Navíc v záložce Aktivit najdete řadu her, které se automaticky naplní probíraným tématem. K tomu lze přidávat on-line 3D modely.
ü Vložit lze kromě obrázků také videa, zvuky, tabulky, odkazy.
ü Tabule se snadno propojí s internetovým prohlížečem.
ü Další doplňky lze dokoupit a doinstalovat dle nabídky konkrétního výrobce softwaru.
Záleží jen na vaší fantazii, kreativitě a potřebách, jak se naučíte s interaktivní tabulí pracovat. Jistě ji oceníte, pokud se vzděláváte přes internet nebo třeba nabízíte lektorování. Nepostradatelnou se stane i pro vedoucí projektů, kteří rádi využívají konferenční hovory se svým týmem. Většina poskytovatelů nabízí k vyzkoušení časově omezenou verzi, tak neváhejte a testujte! Možná v ní objevíte nástroj s užitečnými možnostmi.