ZÁBAVA, ANEBO BEZCITNÁ KRUTOST?

Adrenalin lidi baví, bavit bude a zcela očividně je bavil už od nepaměti! Domestikovaný kur se již od 7. století používal ke kohoutím zápasům a vznik koridy, neboli býčích zápasů, lze vystopovat až na fresky krétského paláce Knóssos! Bohužel, ani psi se nevyhnuli těmto bojům, podněcovaným lidskou krvežíznivostí. A ochránci zvířat s tím, i přes řadu zákazů, vyhlášek a nařízení vlád, nezmohou vůbec nic!
štěňata při souboji
Na roveň prodeji drog a prostituci!
Ano, je tomu skutečně tak. Psí zápasy jsou společně s dealerstvím a prodejem vlastního těla jedním z hlavních nelegálních příjmů jakéhokoliv podsvětí – a ani vysoké pokuty, či hrozba odnětí svobody neodradí milovníky tohoto krvavého sportu. Vždyť boje psů s býky a medvědy milovali již antičtí Římané, ohánějí se. Boje psa proti psovi se jim jeví jako mnohem humánnější.
pitbull jako bojové plemeno
Přesto o humánnosti nemůže být ani zmínka!
Krev teče proudem, vrčení, štěkot, vřískot a kňučení doslova ohlušuje. Psi jsou poštváváni proti sobě a jdou si vzájemně po krku. Tohle je krutost toho nejhoršího stupně, přesto si jiužívají tisíce lidí! Ve většině zemí Evropy jsou psí zápasy přísně trestanou radovánkou, mezitím v Rusku a Číně jsou tyto boje téměř legální. V Rusku pořadatelům hrozí sotva pokuta, tím méně, pokud nejsou bitky psů předmětem bohapustého sázení, a tak je na ojedinělých odpůrcích, aby sepisovali stohy a stohy petic. V Číně jsou na tom však ještě mnohem hůř, protože v této zemi psí souboje nijak ošetřeny nejsou! Do soutěže se může přihlásit naprosto každý, kdo je vlastníkem čtyřnohého, štěkajícího miláčka a často se tímto "humánním" způsobem čistí ulice od zaběhlých prašivých psů. Mnozí Číňané je totiž vydávají za vlastní a tamní policie na tom neshledává vůbec nic nezákonného. Ale ruku na srdce! Vy byste něco takového svému domácímu mazlíčkovi provedli?